11 Ağustos 2016 Perşembe

Kütüphane ve Kitaplar

Kocaman bir kütüphanem var. Kütüphanemde o kadar çok kitabım var ki sayısını bilmiyorum. Hangi
kitaplara sahip olduğumu da bilmiyorum. Hatta okumak istediğim kitabın yerini bulmam gerekiyor. Kütüphanem büyüklüğünü siz düşünün artık. Ve buna rağmen kitaplar için yılda sadece on Türk lirası harcıyorum.

Aslında abartmaya gerek yok. Öyle büyük bir sırrım da yok. Sadece Şehir Kütüphanesine üyeyim.

İki sene önce kütüphaneye üye olmamla kitap okuma açlığı kazandım. Ayda en az iki kere kütüphaneyi ziyaret ediyorum. Kitapların ve kitap kokularının içinde kaybolduktan sonra bana göz kırpan kitabı kapıyorum. Eğer o gün kitaplar bana küsmüşse okuma listemdeki kitaplardan alıyorum.

Kitapların bana kattığı o kadar çok şey var ki... Bu hisleri, duyguları tatmayanlar bu kız çok klişe konuşuyor diyecekler. Ve böyle diyenlerin çok şey kaçırdığını söyleyebilirim.

 Hoşçakalın, kendinize iyi bakın.

8 yorum:

 1. Bende diyorum ki benimde evim çok büyük olsa sadece bir odasını istediğim çeşit kitaplara yer ayırsam klişe değil aslında bu sevgi bambaşka sevenler anlar haklısın ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle. Uçsuz bucaksız bir odam olsa, kitaplarla doldursam orayı. Tek dersim onlar olsa... Ve evet... Ancak sevenler anlar. Sevmeyenler çok şey kaçırır. Sadece yaşayıp gider.

   Sil
  2. O zaman sana son aldıklarım Hayvan çiftligini okumanı tavsiye ederim Tam bilmiyorum ne tarz okuyorsun ama olsun bak bakalım konusu sana hitap eder mi ...

   Sil
  3. Okudum onu ben :) çokta hoşuma gitti. 1984'ü de gözüme kestirdim kütüphanede bulursam okuyacağım inşallah. Hazirana kadar Türk edeyatındaki önemli eserleri okumam gerekiyor. Önümde kocaman bir LYS var da.

   Sil
  4. O zaman hayırlı olur senin İçin LYS ben bile sıkılıyorum şunlardan sizi düşünemiyorum...

   Sil
  5. Bazı eserler çok sıkıcı bazıları güzel oluyor. Güzel olanları okumaya çalışıyorum. Diğerlerinin özetlerini okuyorum. Böyle geçinip gidiyoruz işte... Hepimiz için hayatımızda ne hayırlıysa o olsun. :)

   Sil
 2. milli kütüphane mi yaniii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şehrimin en büyük ve enn güzel kütüphanesi. :)

   Sil