11 Eylül 2016 Pazar

About Time

Son günlerde sürekli aklımda repliği dolaşan About Time adlı bu filmi blogumda paylaşmak
 istedim.Önce film hakkında bilgilendirme yapalım sonra alıntılara geçelim.

Komedi, fantastik türündeki film genel olarak 21 yaşına girdiğinde zamanda yolculuk yapabilme ve yaşananları değiştirebilme gücünü keşfeden Tim'in hikayesini anlatıyor. Tim yeteneğiyle hayatının aşkını aramaya başlıyor fakat işler düşündüğü kadar kolay olmuyor tabi ki.  Başrolleri Domhnall Gleeson ve Rachel McAdams paylaşıyor. Filmin yönetmeni ve yazarı  Notting Hill ve Love Actually gibi eğlenceli filmlerle tanınan Richard Curtis. 2013 

Film izlerken Tim'deki güç bende neden yok diye o kadar çok hayıflandım ki anlatamam. Düşünsenize zamanda yolculuk yapıp yaşadıklarımı değiştirebilme gücü bende olsaydı neler yapardım, neler yaşardım... Ardından Tim'in şu cümlesi haftalarca beynimde dolandı durdu.

"Ve sonunda sanırım zamandaki yolculuklarımdan son dersimi aldım. Hatta babamdan bir adım ileri bile gittim. Gerçek şu ki artık hiç zamanda yolculuk yapmıyorum. Sadece her günü, sanki kasıtlı olarak o günün tadını çıkarmak için dönmüşüm gibi, sanki olağanüstü, sıradan hayatımın en son günüymüş gibi yaşıyorum."

Filmden birkaç alıntı daha paylaşıp veda edeyim. Hoşçakalın. :)

"Belki ama belki başarısız olan benim. Her ailede başarısız olan yükselmeyen, tökezleyen hayatı yıkılan biri vardır. Belki bizdeki başarısız da benim."


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder