22 Ağustos 2017 Salı

Nightcrawler - Gece Vurgunu

Bu yazı neredeyse bir yıldır taslak olarak bekliyordu. Şu an yayınlandığı için çok mutlu.

Başrolümüz Lou Bloom, hırslı bir adam. Geceleri şehirde yaşanan suç olaylarını kamerasıyla kaydetmeye başlıyor ve bunları televizyon kanallarına satıyor. Ardından bir televizyon kanalı Lou'yu muhabir olarak işe alıyor. Sonrasında benimsediği "Amaca giden her yol mübahtır." sözünün bir insana yaptırabileceklerini izliyoruz.

Filmi kesinlikle iş ahlakı olmayan insanlara izlettirmek lazım. Gerçekte kariyeri uğrunda yaptıkları şeylerin dışarıdan nasıl göründüğüne ve nelere sebep olduklarını görmeleri için. Sadece onlar da değil herkes izlemeli. Hırsa, makama, mevkiye kapılabilme ihtimali olan herkes.

*Jake Gyllenhaal'u övdüğü kısım*
Ve tabi ki Jake Gyllenhaal'un oyunculuğunu övmezsek olmaz. Bu adam bir muhteşem dostum. Zodiac'ta ne kadar sevdiysem Nocturnal Animals'da ne kadar acıdıysam, bu filmde de karekterinden o kadar nefret ettim.

Kadrosu, hikayesi, IMDB puanı iyi olan bu filmi kesinlikle öneririm. Hoşçakalın. 

8 yorum:

 1. Oooo çok sevdiğim bir film.
  Sadece Glynhaal'u sevdiğim için değil tabii, hikaye de bence çok güzel. İzlenmeli

  YanıtlaSil
 2. listeye aldım. senin seçimlerin bana hep uyuyor :)

  YanıtlaSil
 3. baksan yaaa, fargo, ikinci sezonu da dün gece bitirdim. sevdim yine. şimdi üçüncü sezondayım. sana bişi sorcaktıım. üçüncü sezonu, ilk ve ikinciye bağlayan ne ki. yani kimler. bağlantı nerdeee bulamadıım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üçüncü sezonun son bölümünde bulabilirsin ancak :) İlk sezondan tanıdık bir kişi var. Yani küçük bir bağlantı.

   Sil
  2. bitirdim üçüncü sezonu da sevdim. varga neydi beee :) tek bağlantı demek ki o sağır adam herhalde. sonu belirsiz bi de.sorgu odasında bitti. ben iyimserim polis kız kazandı :) dördüncü sezon olsun. müzikler de çok iyiydi. sen üçüncü bölümle ilgili bişi demiştin sanki. sevmediğin bir yeri gibi bişi. en komik yer de uçan çay tabağı idi hihi. okey then :)

   Sil
  3. Dördüncü sezonu olsa da bayağı bekleyeceğiz. Senarist ilham gelince yazabilirmiş ve başka yapımlarla çok meşgulmuş. Dediğin üçüncü sezonum finaliydi, beğenmemiştim. Çok oldu bittiye getirilmiş gibiydi ve Varga'nın akıbetini görememek de tatmin etmedi.

   Sil