14 Ağustos 2017 Pazartesi

Papatya Demeti


 Sevgili Aden
Bu akşam babamla yıldızlara baktık. Yıldızlar biraz utangaçlar. Etrafında başka ışıklar olunca yerlerini belli etmiyorlar. Onları görebilmek için şehir ışıklarından uzağa gittik. Onları hayal ediyordum. Fakat bu kadar güzelini hayal etmiyordum. Karanlıkta parıldayan çiçekler onlar. Siyah tuvalin üstünde ışıldayan beyaz boya taneleri.

Sevgili Aden
Bir film izlemiştim. Yıldız kaydığında dünyaya güzel bir kız düşüyordu. Cadılar onun kalbini sonsuz yaşam için, kötü prensler ise boynundaki kolyeyi saltanatları için istiyordu. Bu kadar güzel olmak beraberinde sorunlar getiriyor işte.

Aynı filmde yıldızlar dünyayı seyrediyordu. Yüzyıllardır dünyayı seyreden yıldızlara göre dünyayı izlenebilir kılan aşklarmış.

Eğer yukarıdaki güzel yıldızlar dünyayı, bizi izliyorsa sandığım kadar yalnız değilim demektir. Birileri uzaklardan beni izliyor. Merhaba yıldızlar! Benim hayatımı izlenebilir buluyor musunuz? Hayatımda hiç aşk yok ama… Beni izleyen birileri olduğu için memnun oldum.

Sevgili Aden
Gökyüzünde kutup yıldızını buldum. Büyük ayı, küçük ayı. Yıldız kümeleri. Ve yalnız olan Satürn'ü gördüm. Diğerlerinden daha parlaktı. Ve daha bir sürü ismini bilmediklerim, ışığını görmediklerim.

10 yorum:

 1. Sevgili Aden :) hayatında aşkın olmaması izlenecek bir yerin olmadiğina gelmiyor. Eminim daha cok farkli ve yasanası hayat hikayelerin vardır. :) Ve kısmet cok farkli birsey. Zamanı geldiginde sana bile sormadan gelip dibinde bitiveriyor :) umarım HAYIRLI zamanda HAYIRLI insanlar yıldızları seyreder ve geleceğinizden bahsedersiniz 😄💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederimm. :)
   Umarım herkes hayırlı insanlarla yıldızları seyreder. :p Yaşım küçük zaten, daha çoook var o işlere. Zamanını bekliyorum. 🙈🙈

   Sil
 2. Öyle güzel bir yorum yapılmış ki üstüne ne desek boş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmenize çok sevindim çünkü yayınlasam mı diye çok düşünmüştüm. :)

   Sil
 3. çoook güzel bir yazı yazmışsın yine. gece yıldızları camdan balkondan izlemek büyük mutluluk bi deee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. :) Bana balkon yetmiyor. Şehirden uzak yerlere gidiyorum yıldızları daha iyi görebilmek için.

   Sil
 4. Çok hoş bir yazı olmuş sevgili Aden yüreğine sağlık :)
  Kader de ne var sa o olur. Hayırlısı olsun.
  Tekrar kalemine sağlık. Sevgilerimle. Vesselam...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. :) Tabi ki hayırlısı neyse o olmalı.

   Sil
 5. Sevgili Aden ☺

  Ilginc bi yazi olmus ☺

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi anlamda mı anlamalıyım, kötü anlamda mı? 😆

   Sil