21 Ağustos 2017 Pazartesi

Sınav Günlükleri #9 Son

Bu bir veda yazısıdır!

Bu sene benim hayatımın dönüm noktasıydı diyebilirim. Bu sene bundan sonraki yılları şekillendiren bir seneydi. Mesleğimi, ailemi ve beni şekillendiren bir sene. Aynı zamanda hayattaki zorlukların ilk kademesi.

Birçok yazı yazmışım. Az önce yazdığım yazıları sırasıyla okudum ve yeri gelmiş ne yapmam gerektiğini yazmışım, yeri gelmiş ümitsizliğe kapılmışım. Ama bunların sonunda istediğim üniversiteye ve bölüme yerleştim. Böylelikle bu konu burada kapanmış olacak.

9  sınıfın ilk gününü hatırlıyorum. Liseye başladığım için güle oynaya okuluma gitmiştim. Sonrasında cehennem gibi 2 yıl. Orta güzellikte 11. sınıf ve biraz stresli fakat sevgi dolu son seneyi geçirdim. Kötü geçirdiğim günler için içimde bir burukluk var fakat iyi ve kötü yıllarımda yaşadıklarımı iyi ki yaşamışım diyorum. Beni ben yapan o yıllardı değil mi?

 Şimdi de üniversiteye gideceğim için heyecanlıyım. Hayalimdeki gibi geçmeyecek üniversite hayatım biliyorum. Fakat önüme çıkan her zorluğu öyle ya da böyle atlatacağıma inanıyorum. Atlatamayacaklarım da olacaktır fakat hayat devam ediyor.

Veee........Konu kapanmıştır!

10 yorum:

 1. İstediğiniz bir bölümde okuyacak olmanız çok güzel.Başarılarınız daim, yolunuz açık olsun.:)

  YanıtlaSil
 2. Tebrik ederim ama çoğu insan hayallerini yaşayamıyor ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben 4 senedir istiyordum ve oldu, çok mutluyum. Umarım herrkess bu tadı yaşar. Teşekkürler. :)

   Sil
 3. Hayırlı olsun, çok sevindim sizin adınıza. Umarım bu süreç boyunca güvenebileceğiniz insanlarla karşılaşırsınız..
  Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkesin kaliteli insanlarla karşılaşması dileğiyle. Teşekkür ediyorum. :)

   Sil
 4. Bugün kendi kendime eskileri düşünürken üniversite yıllarım geldi aklıma. Bundan yaklaşık 5 yıl önce ben de sizin gibi heyecanlıydım. Bugün geriye dönüp baktığımda hayret ediyorum. Koskoca 5 yıl sanki hiç yaşanmamış gibi. Oysa ne sevinçler ne acılar yaşadım..
  Üniversite hayatı dediğiniz gibi hayalinizde olduğu gibi olmayacak. Bazen hayallerinizden daha güzel bazen daha kötü olacak. Ama olsun. Her şeye rağmen güzel olacağına inanıyorum.
  Hayırlı olsun o zaman (: Allah öncelikle sağlık versin ve iyi insanlarla karşılaşmayı nasip etsin ve gönlünüzden geçen ne varsa hakkınızda hayırlı eylesin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman sonrasında hiç yaşanmamış gibi hissedeceksek acılara çok takılmaya gerek yok diye düşündüm yorumunuzu okuyunca. :) Yorumunuz için teşekkür ediyorum. Allah hepimiz için hayırlısını versin inşallah.

   Sil