3 Ağustos 2017 Perşembe

The Panic in Needle Park - Esrar Bitti

*God Help Bobby and Helen. They are in love in Needle Park*

Uyuşturucu bağımlılarının, hırsızların mesken edindiği Needle Park'ı evi olarak benimsemiş Bobby ve Helen'in aşkını izliyoruz. Uyuşturucuya müptela olmuşlardır ve Needle Park'ta esrarın ve paranın azalmasıyla mücadele etmeye başlarlar.

Bobby'nin Helen'a sahip çıkmasıyla başlıyor film. Bobby ağzında sakızıyla, Helen'a derin bakışlarıyla sempatik bir tip. Helen ise Bobby'ye bağlı, saf bir güzelliğe sahip ve sakin. İkilinin aşkları, planları ilk başta güzel gitse de zamanla uyuşturucu için yapmayacakları şey kalmıyor.  Üzülerek izliyorsunuz hayatlarını, dibe batışlarını. "Yeter çıkın şu pisliğin içinden." diye söyleniyorsunuz. Yürek burkan, ağır bir film.

Bunların yanında film biraz sıkıcı, sakin. Belgesel tadında gibi biraz. Filmi izlerken sıkılanlar olabilir. Zaten Helen çok sessiz bir tip. Bobby'nin kafasında ise her daim kırk tilki döndüğünü ağzındaki sakızı çiğnemesinden anlıyorsunuz. Hayatın içinden fakat başka bir köşesinden bir film işte.


*Ben bıraksam o beni bırakmıyor. (son sahnesine ithafen)*


14 yorum:

 1. Ve ben bir Al Pacino hayranı olarak bu filmi izlemedimmm :(
  Cık cıkkk cıkk hemen not alıyorum

  YanıtlaSil
 2. Afişte ki oyuncu isimlerine hiç dikkat etmediğim için filmin eski olduğunu hiç düşünmedim sadece çocuk ne kadar tanıdık derken meğer Al Pacino imiş:)) Nostalji Köşem için güzel bir öneri oldu,paylaşım için teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 3. izlemeyim bunu mademsi. skam adlı diziyi izlesenee. bir de 13 reasons why. bi dee, senin blogunu çok seviyom bilesiin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ediyorum. Skam'ı dün bitirdim. Diğerine başlayayım. :)

   Sil
 4. baak son yazımdasıııın :)

  YanıtlaSil
 5. Ben konu olarak begendim listemde :)

  YanıtlaSil
 6. Filmlerle aram çok iyi değildir ama bu filmi merak ettim. Özellikle "hayatın içinden fakat farklı bir köşesinden" oluşu ve sakin oluşu ilgimi çekti. İzlemek isterim, teşekkürler (:

  YanıtlaSil
 7. Al Pacino'yu severim. Film de ilgimi çekti, izleyeyim bir ara :).

  YanıtlaSil