4 Kasım 2017 Cumartesi

Life - Hayat #Korkunç Bir Maraton


 Korkunç Bir Maraton'un fantastik yaratıklı filmi.

Filmin kadrosunda Jake Gyllenhaal, Ryan Reynolds, Rebecca Ferguson var.

6 astronot Mars'tan gelen örnekleri incelemek üzere uzay istasyonundadır. Kızıl gezegenden gelen örnekler arasında tek hücreli bir canlı bulurlar. Bu canlıyı uygun ortamda geliştirmeyi başarırlar ve adını Calvin koyarlar. Calvin hızlı bir şekilde büyür, karmaşık bir canlı formuna dönüşmektedir. Calvin'in tek bir hücresi göz, beyin, kas ve burun özelliğini gösterebilmektedir.

Astronot Hugh Derry hakkında pek fazla bir şey bilmediği bu canlıya dostça duygular beslese de aynısı Calvin için geçerli değildir. Calvin yaşama isteğinin gereğini ortaya koyarak saldırmaya başlar.

Filmi korku-gerilim türünde  kabul etmemiz gerekiyor. Bilim-kurgu, uzay filmi niyetiyle izlerseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.  Çünkü korku-gerilime baharat ve yağ olarak bunlar katılmış.  Biraz hayatta kalma filmi de denilebilir. Her iki taraf da kendince bu mücadeleyi veriyor.

Uzay istasyonunda yaşayan astronotların "Bizde ortam böyle gençler." dercesine hayatlarını anlatıkları bölümlerle de "Yav uzaydakiler nasıl tuvaletlerini yapıyor?" tarzı aklımızdaki sorular da yanıtlanmış oluyor.

Bolca gerilim, ara ara korku, kan, ölüm-kalım, heyecan, yerçekimsiz ortam, çirkin bir canavar içeren bir film. Tavsiye edilir.

10 yorum:

 1. Maratona katılamayacağım diye düşünüyordum ama bu filmi izleyebilirim. Uzaylılar bu ara baya gündemde, üstüne iyi gider :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uzaylı çirkin ama uyarayım. :) İyi seyirler.

   Sil
 2. Ben beğenmiştim bu filmi. Uzay filmlerine karşı bir sempatim var nedendir bilinmez :) Ne kadar film bulduysam izledim. Ama favorim korku filmleri. Sanırım izlemediğim iyi korku filmi kalmadı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Atmosfer farklı olunca insanı çekiyordur. Interstellar tadında uzay filmi çekseler de izlesek değil mi ama. :)

   Sil
  2. Aynen haklısın :) Bence de Interstellar efsane ya :))

   Sil
  3. Efsanenin de ötesinde...

   Sil
 3. Gerçek hayatı yansıtan filmleri daha çok seviyorum. Konu uzay olunca bu filmi dikkate alacağım. Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arada farklı tarzda film izlemek iyi geliyor. Bunun yanında Interstellar ve Gravity kesinlikle tavsiyemdir. İyi seyirler. :)

   Sil