22 Kasım 2017 Çarşamba

Papatya Demeti #4

Sevgili Aden
Birkaç gündür arkamda ayak sesleri hissediyordum. Dışarıda beni takip ediyordu. Biraz korkmaya başladım. Eğer evime yakınsam ayak seslerini duyunca kaçıyordum evime. Eğer başka bir yerdeysem kalabalık yerlere gidiyordum. Geçen gün… Hava serindi. Tatlı bir meltem yüzümü okşuyordu. Oturduğum banktan kalktım. Sahilden eve uzanan yolda ilerlerken yine ayak sesleri arkamdaydı. Bu sefer cesaretli oldum ve döndüm. Ona yüzümü dönmemi hiç beklemiyor gibiydi. Bir an duraksadı. Gözlerimi kaçırdı sonra tekrar buldu gözlerimi. Biraz korkmuştum. Biraz kızgındım. "Ne istiyorsun?" diye sordum. Kıpırdamadı bile, tekrar sordum.

Hiçbir şey istiyormuş.

 Gözlerimin içine bakıyordu hala. Sessizlikten sonra "Hiçbir şey... Yani bir şey istiyorum ama şimdilik hiçbir şey. Şu an senin için istediğim şeyin hiçbir şey olması daha iyi. Çünkü bu hiçbir şey, zamanı gelince senin için çok değerli bir şey olacak. Kaçırmak istemezsin."  Sonra yüzünde tatlı bir gülümseme belirdi.

8 yorum:

 1. Yazılarınız çok içten ve çok güzel. İnsanın ruhuna dokunuyor. Daha uzun hikayeler yazıyor musunuz ya da yazdınız da ben okumadım mı acaba? Varsa okumak isterim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazılarımı beğenmeniz ve yorumunuz beni çok mutlu etti. Teşekkür ediyorum. Uzun hikayeler yazmıyorum. Hayatımın bu kısmında okuyabildiğim kadar kitap okumak istiyorum. Ama ilerde kendimde yazma gücünü hissedersem yazabilirim. :)

   Sil
 2. Sanki bir filmin son sahnesi gibi... Okurken öyle canlandırdım kafamda

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok yoook bu yeni başlayan ilişkiler için yazıldı. :p

   Sil
 3. İnsan hayalinde canlandırıyor sahneyi.

  YanıtlaSil
 4. Çok keyifliydi, devamı da olsa keşke :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hımm düşüneyim bir ama belki olur belki olmaz :)

   Sil