2 Aralık 2019 Pazartesi

Anlat Bakalım - Mim - 12. Bölüm

Merhabalar... Sessiz Gemi'nin başlatmış olduğu Anlat Bakalım miminin on ikinci bölümü benden. Hikayenin tamamını buradan okuyabilirsiniz.

...
Ses bir kadına aitti. Ancak Masal çevresinde sesin sahibini aramasına rağmen kimseyi göremedi. Derinlerden gelen ses Masal'a cevap verdi. "Demek gözyaşlarımla büyüttüğüm çiçeklerimden bir tanesini alıp gitmek istiyorsun. Bunu yapabilmek için bana bir şey vermen gerekiyor.  Ne yazık ki sahip olduğum değerli bir şeyi yitirdim. Onu istiyorum senden."

Masal bir yandan kadını dinlerken bir yandan da etrafına bakıyordu. Mezar taşının arkasına baktı, o sırada ormanın içinden bir çıtırtı duydu, o tarafa döndü, dikkatlice dinledi ancak ortalık sessizdi. Bir yaprak hışırtısı bile duyulmuyordu. Masal mezara döndüğü anda karşısında mezardaki çiçeklerin maviliğinde buz gibi bir çift mavi göz gördü. Masal kış ayazı yemiş gibi ürperdi, bir adım geri attı.  Uzun siyah, dalgalı saçları olan beyaz tenli bir kadındı karşısındaki. Kadın doğruldu ve kibirlice başını kaldırıp Masal'a tepeden baktı. "Habercilerimden birisini kaybettim. Gökkuşakları bir geçittir onlar için. Ayrık bölgelere açılır bu geçitler ve bana oradan haber getirirler. Deniz kıyısının yanındaki kasabada bir gökkuşağı çıktığı haberini almıştım. Habercilerimden bir tanesini göndermiştim oraya, haftalar geçti ve dönmedi hala. Habercim insanların olmadığı yerde tilki kılığında, insanların bulunduğu şehir ve kasabalarda kuş kılığında yol alır. Ne yazık ki saçlarımdan yaptığım ökse otunu koklamazlarsa kimliklerini unuturlar ve kılığına girdikleri hayvan gibi yaşarlar. Habercim de bu zamana dek kimliğini unutmuş olmalı.  Tekrar evine getirirsen sana çiçeklerimden bir tanesini veririm." Kadın gür saçlarının arasından bir ökse otu demeti çıkardı. "Evinin yolunu kaybetmiş bir tilki veya kuşa bunu koklat belki benim habercimdir." dedi kadın ve Masal ve Köpük'ün birbirine baktığı anda ortadan kayboldu.

O sırada Köpük heyecanla kımıldamaya başladı. "Masal! Eve getirdiğin martı ilk günlerde ökse otundan bahsediyordu. Ben ne demek istediğini anlamamıştım ama peri kızının habercisi senin eve getirdiğin martı olmalı. Sen burada bekle. Ben ökse otunu alıp eve hızlıca koşayım." Masal'ın başıyla onaylamasından sonra demeti ağzına alıp hızla eve koşmaya başladı Köpük. Masal tek başına ormanda kalmıştı ve gökyüzünden geçen her kuşun evindeki martı olduğunu sanıyordu. Biraz uzun bir zaman geçti. Martı'dan önce çığlığı duyuldu. Sonra mezarın üzerinde bir iki tur döndü. Hızla mezara doğru uçup toprağın altına girdi. Masal bir şey olmasını bekledi ancak olmadı. Artık çiçeğini alabilir miydi? Ürkerek mezara yaklaştı iris çiçeğini kopardı ve Merhamet perisine çiçeği götüreceği için sevinçle koşmaya başladı. Ancak Masal ne kadar koşsa da ormanın içinden çıkamadı. Bir zaman sonra sürekli aynı ağacın yanından geçtiğini fark etti. Birileri ormandan çıkmasını istemiyordu ve bu orman büyülü olabilir miydi, diye düşündü. Merhamet perisinin uyarılarını hatırladı. Biraz durup etrafı dinlediğindeyse bir takım hışırtılar ve fısıltılar duydu. Ağacın altına çöktü. Dizlerini karnına çekip etrafına korku dolu gözlerle baktı. Ağaçların ve çalıların arkasından kötü bakışlı adamlar çıktı ve Masal'ın etrafında bir çember oluşturdular. Bir tanesi çıkıp Masal'a seslendi.  "Kasabamıza izinsiz girmeye cüret eden sen de kimsin? Ve sen kimsin ki ormanımızın perisini rahatsız ediyorsun?"
...

Bölüm sonu

Kusurum olduysa affediniz lütfennn. Bölümü biraz aceleyle yazdım. Bir mantık hatası veya başka bir hatam olmasından endişeleniyorum. Eğer mevcutsa kimsecikler görmeden yazınız ki düzelteyim. :)

Benim de bir kişiyi mimlemem gerekiyor sanırım ancak uzun zamandır buralarda takılamıyorum dolayısıyla kimi mimleyeceğimi bilmiyorum. Bu güzel mime katılmak isteyenler Sessiz Gemi'ye ulaşabilirler. Hoşçakalın.


33 yorum:

 1. Yaa harika olmuş bence, daha da aksiyonlu olmuş. Haberci kuşlar ve kasabalılar çok ilginç Masal şimdi ne yapacak acaba :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ettim Ebrar...Valla ne yapacak ki başına gelmeyen kalmadı :D

   Sil
 2. Gerçekten çok iyi olmuş. Tempo hiç düşmüyor. Masalımız çok zor bir durumda kaldı. Bakalım bundan sonra başına neler gelecek. Emeğine sağlık. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler... Umarım Masalımız en kısa zamanda evine döner :)

   Sil
 3. ooooooo oleeeey yazmışsın gelcem yineeee :)

  YanıtlaSil
 4. mimliycek kişi şu anda belli değil zaten :) mantık hatası da yok hiç başka hata da. ve çok iyi bulmuşsun, düşünmüşsün yaa çok da heycanlı gizemli olmuş. o kadın, haberci, tilki kuş ökseotu, ne güzel buluşlar yaa. ve martıyı düşünmen. sona da kasabalılar. demekki sende fantastik hayal bol yaniii. masal da neler çekti beee ha ha haaa :) ay sen bir bölüm daha yaz sonra tamam mııı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bir şeyler karaladım işte deep teşekkür ettimm...yazarım inşallah neden olmasın kiiii. iyi ki katılmışım dedim baya eyylemçeliiii :P

   Sil
 5. Süper olmus. Heyecanla bekliyorduk. :)

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel devam etmişsin. Bu öykünün onca kişinin kaleminden bu kadar sağlam gideceğini beklemiyordum açıkçası. Tebrikler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ediyorum...evet çok iyi gidiyor değil mi maceranın ardı arkası kesilmiyor

   Sil
 7. Harika olmuş bence de, tebrik ederim🤗Ben de bu gece ilk kez öykünün tamamını okudum ve bayıldım, harikasınız👏🏻👏🏻Vee öykünün devamını sanırım ben yazacağım🤗Bir bakalım neler olacak🤔

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederimm. bir sonraki bölümümüzü sabırsızlıkla bekliyorum :)

   Sil
 8. Çok güzel olmuş elinize sağlık. Keşke biraz daha olsaydı dedim okurken.

  YanıtlaSil
 9. aden çok özür dilerim geç gelebildim evimi sular seller bastı da bütün hafta meşguldüm hemen okuyacağııım :)

  YanıtlaSil
 10. Aden harika yazmışsın bayıldım bayıldım okurkeen neler de bulmuşsun öyle gerçekten çok hoşuma gitti :) ayrık bölgeler nereler ne oluyor oralarda merak ettim ve gökkuşağını geçit olarak kullanan haberciler ne müthiş bir hayal bu çok sevdim kii :) en baştaki martıya bu bölümde rol vermen çok hoş olmuş böyle hikayede her unsur kendine daha geniş bir yer bulup bütünlük kazanıyor bence :) bu kasabalılar sanırım bu ormanda yaşayan yeni bir toplum bizim kasabayla ilgili değiller galiba bakalım onlar masala ne yapacak belki yardım ederler belki daha büyük bir maceranın peşine atılırız hep beraber.
  Bu arada hiçbir mantık hatası falan yok her şey çok güzel. mezardaki periyi saçlarını ve saçından ökseotu çıkartmasını falan gözümde canlandırdım harika yazmışsın :) hayal gücüne sağlık tekrardan :) hikayeye katılanlarla birer bölüm daha oynamayı düşünüyoruz haberin olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. güzel yorumun için teşekkür ediyorum. tüm arkadaşlarımız harika iş çıkartmış ben de onlara yetişmek istedim ve böyle bir şey çıktı ortaya işte. tekrar yazma fikri de harikaa. umarım sınav zamanıma denk gelmez bunun dışında ben buralardayım işte...

   Sil
 11. Merhaba.Oldukça kaliteli bir blogunuz var sizi takibe aldım.Zaman ayırmak isterseniz sizi de yeni açtığım blogumu takip etmeye davet ediyorum.Sağlıcakla Kalın.

  https://hepfragmanizle.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim. Davetinizi kabul ediyorumm :)

   Sil
 12. hayata dair arkadaşımız öykünün yeni bölümünü yazdııı :)

  YanıtlaSil
 13. Ya ne güzel olmuuş. Yaralı martımızı da almışsın öyküye. Harika ve çok ilginç ilerletmişsin. Hiçbir hata yok bence de :)) Tekrar başa dönersek mutlaka yazmalısın yinee

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu arada hemen takibe aldım, daha önce neden görmediysem :) öykü hepimizi birleştirdi

   Sil
  2. teşekkür ederimm bir 20 gün sonra falan bana sıra gelirse yazarım tabii kiii

   Sil
 14. heeey öykümüzün yeni bölümünü yazdım, benden sonra da ebemkuşağı yazdı, son iki yazımda :) şimdi fatoş yazacak, sen de yeni bölüm yazmak istersen söyleee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. heey ben biraz geç kalmışım öykümüz bitmiş bile. hemen okuyayım hepsini :)

   Sil
  2. sessiz gemide tamamıııı :)

   Sil